Top

Korteka

Šalyje tebeaugant COVID-19 užsikrėtusiųjų žmonių ir paveiktų zonų skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja reguliariai dezinfekcinėmis priemonėmis valyti patalpas, dezinfekuoti įvairius, dažnai liečiamus, paviršius.

Paviršių dezinfekavimas yra itin svarbi priemonė kovojant prieš virusines bakterijas ir norint užkirsti kelią tolesniam viruso plitimui. Kad dezinfekavimo procedūra būtų maksimaliai veiksminga, prieš valant paviršius, reikia juos tinkamai paruošti.  Neužtenka paviršių vien nuvalyti drėgna šluoste, lygiai taip pat nepakanka vien tik paviršių dezinfekuoti. Purvini ir dažniausiai liečiami paviršiai, tokie, kaip durų rankenos, stalai, kėdės ar turėklai pirmiausia turi būti švariai nuvalomi. Tik tuomet naudojamos kokybiškos ir sertifikuotos dezinfekcijos priemonės.

Ypatingai naudingos priemonės kurios turi purkštukus. Paviršių dezinfekavimo priemonė su purkštuku, leis pasiekti visas ertmes ir padengs paviršius dezinfekciniu sluoksniu. Jis yra mūsų akiai nematomas ir sunaikina ne tik COVID-19, bet ir kitus ant paviršiaus esančius virusus.

Specialistai taip pat akcentuoja, jog nuvalius ir dezinfekavus paviršius specialiai tam skirtomis dezinfekavimo priemonėmis, svarbu pasirūpinti ir patalpų vėdinimu. Virusas plinta ne tik žmonių kontakto metu, bet ir aplinkoje. Todėl didelis dėmesys turi būti skirtas ir patalpoms, kuriose mes esame. Pradedant kasdieniniu jų valymu, reguliariu visų paviršių dezinfekavimu dezinfekciniais skysčiais ir baigiant patalpų vėdinimu.