Top

Korteka

Siaučiant antrai koronaviruso bangai vis daugiau gyventojų priversti izoliuotis namuose. Užsidarius namie, tenka ne tik rūpintis infekuotu artimuoju, bet ir tinkamai dezinfekuoti namus. Tai – itin svarbu, nes Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad COVID-19 virusas ore išbūna nuo 3 iki 16 valandų, o nusėdęs ant paviršių vidutiniškai išgyvena 3-4 paras. Kai žmonės pasveiksta, atlikus paviršių valymą ir dezinfekciją bei išvėdinus patalpas, jos tampa saugios lankyti žmonėms.

Jei jūsų artimasis su kuriuo jūs gyvenate susirgo koronavirusu ir nėra galimybės izoliuotis kitame būste, būtina kruopščiai dezinfekuoti visas namuose esančias patalpas. Patalpos, kuriose yra koronavirusu sergančių asmenų, turi būti nuolat valomos, vėdinamos ir dezinfekuojamos. Prieš atliekant namų dezinfekciją, būtina namus švariai išvalyti. Virusai bei bakterijos tūno ir po dulkėmis, nešvarumais. Tad jei dezinfekuosite nenuvalius paviršių, dezinfekavimo priemonės virusų nepasieks ir jų nesunaikins.

Namus dezinfekuoti būtina bent kartą per dieną. Taip pat kasdien reikėtų valyti dažnai liečiamus paviršius, tokius kaip lovos rėmas, spintelių rankenos, elektros jungikliai, televizoriaus pultelis, naktinis stalelis ar kitus ligonio liečiamus baldus.

Specialistai teigia, kad koronavirusas yra jautrus dezinfekciniams skysčiams. Todėl kruopščiai dezinfekuokite namus, o baigus dezinfekciją, gerai išvėdinkite patalpas. Patalpoje, kurioje vykdoma dezinfekcija, neturėtų būti kitų asmenų, ypač vaikų, naminių gyvūnų. Valant ir dezinfekuojant paviršius būtinai naudokite asmenines apsaugos priemones: kaukę ar respiratorių, gumines pirštines. Panaudoję dezinfekavimo priemones, viską sudėkite į vienkartinį plastikinį maišą, sandariai užriškite ir pašalinkite su buitinėmis atliekomis.