Top

Korteka

Vis daugiau žmonių žiemos metu pradeda jausti peršalimo simptomus: pradeda sloguoti, ima skaudėti gerklę, čiaudėja ir kosėja. Tuomet dažnas sunerimsta ar tai COVID virusas, ar tik peršalimas?

Visi išvardinti simptomai yra panašūs į COVID-19, bet užsikrėtus koronavirusu dažniausiai pasireiškia ir kiti specifiniai simptomai: dusulys, raumenų skausmas, silpnumas, mieguistumas, skonio bei kvapo nejautimas, pakyla aukšta kūno temperatūra.

Prevencija prieš koronavirusą bei prieš žiemos sezonines ligas taip pat – panaši. Medikai ir virusologai pirmiausia rekomenduoja laikytis griežtos rankų higienos. Rankas plauti su muilu ir šiltu vandeniu pakanka esant namuose. Tačiau jei esate viešoje erdvėje, reikėtų naudoti patikimas ir sertifikuotas dezinfekavimo priemones rankoms. Taip pat svarbu yra laikytis saugaus atstumo bei dėvėti apsaugines veido kaukes, kurias rekomenduojam keisti kas 3–4 valandas. Dažnai vėdinkite patalpas.

Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso uždaroje aplinkoje, paviršius rekomenduojama pirmiausia nuvalyti vandeniu ir plovikliu, po to dezinfekuoti paviršius specialiomis dezinfekavimo priemonėmis, skirtomis paviršių dezinfekcijai. Tačiau jei esate viešoje uždaroje erdvėje ir nėra galimybės paviršių nuplauti vandeniu, dezinfekuokite juos specialiomis paviršių dezinfekavimo priemonėmis.

Nepaisant to, kad įvairūs virusai sparčiai plinta, pasitelkus keletą paprastų priemonių, galima sumažinti tikimybę užsikrėsti virusais– būtina stiprinti imunitetą ir tinkamai rūpintis asmens higiena . Pirmiausia – stenkitės valgyti sveiką maistą, nes pakankamas maistinių medžiagų kiekis padeda organizmui gerai jaustis. Antra – stenkitės kuo daugiau judėti, nes taip stiprėja fizinė ir emocinė sveikata. Trečia – gerai ir kokybiškai išsimiegokite. Dažnai pamirštame, kad geras miegas itin veikia mūsų fizinę sveikatą ilguoju laikotarpiu, pagerina emocinę savijautą ir padeda stiprinti imuninę sistemą. Ketvirta – tinkamai rūpinkitės asmenine higiena. Virusai pernešami ir netiesioginiu būdu nuo vieno paviršiaus į kitą paviršių nešvariomis rankomis. Tad tinkama rankų higiena, apsaugos kaukių dėvėjimas, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo laikymasis sumažina COVID-19 ir kitų užkrečiamųjų ligų̨ perdavimo ir užsikrėtimo riziką.