Top

Korteka

Tėvams, nusprendusiems aprūpinti vaikus rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, Nacionalinis Visuomenės Sveikatos Centras rekomenduoja dezinfekavimo priemones rinktis tik iš Lietuvoje įteisintų, sertifikuotų ir neprofesionaliesiems vartotojams skirtų rankų dezinfekantų. Renkantis pirmenybę teikti mažesnėms pakuotėms ir prieš duodant vaikui – patiems atidžiai perskaityti informaciją apie produktą bei įsitikinti, kad vaikas savarankiškai sugebės dezinfekavimo priemones naudoti nekeldamas pavojaus sau ir aplinkiniams asmenims.

Tėvams bei vaikams reikėtų žinoti šiuos pagrindinius saugaus rankų dezinfekavimo priemonių naudojimo principus:

  • Buityje rankų dezinfekantai naudojami kai rankos yra ar gali būti užterštos kenksmingais mikroorganizmais ir nėra jokių galimybių jų nuplauti vandeniu su muilu. Kitais atvejais pakanka vandens ir muilo.
  • Pirkti tik Lietuvoje įteisintus produktus, pasitikrinant juos duomenų bazėje: https://biocidai.nvsc.lt/.
  • Daugumoje buityje naudoti skirtų dezinfekantų yra didelės etanolio ar kitų alkoholių koncentracijos, o tai kelia pavojų dėl degumo ir apsinuodijimo atsitiktinai išgėrus. Pavojų mažina mažesnės talpos pakuotės. Vaikams nupirkite mažos talpos, sertifikuotą, dezinfektantą, pavyzdžiui 60 ml.
  • Tėvams patartina įdėmiai susipažinti su visa dezinfekanto etiketės informacija, įsitikinti, kad vaikas sugebės tinkamai jį naudoti be pavojaus sau ir aplinkiniams, bei žinos ką daryti nenumatytais atvejais (pavyzdžiui, patekus į akis).

Primename, kad reguliariai plaunant rankas vandeniu su muilu nuo jų pašalinama didžioji dauguma mikroorganizmų, taip pat ir nešvarumai. Dezinfekuojant rankas skystu dezinfekciniu skysčiu sunaikinama didžioji dauguma mikroorganizmų, tačiau nepašalinami žuvę mikroorganizmai ir nešvarumai.