Top

Korteka

Greitųjų antigeno testų pagalba nesunkiai galima nustatyti ar žmogus serga koronavirusu. Šie testai gali būti atliekami koronaviruso simptomų turintiems ar kontaktą su sergančiais žmonėmis turėjusiems asmenims, taip pat tiriant protrūkių židinius.

Atlikus antigenų testą, greitai gaunamas atsakymas. Operatyvus užsikrėtusių asmenų identifikavimas padeda suvaldyti protrūkius ir reguliariai stebėti rizikos grupes, pavyzdžiui darbuotojus, kurie neišvengiamai turi kontaktuoti ir dirbti aukštos viruso užsikrėtimo rizikos aplinkoje.

COVID-19 simptomų turintiems asmenims antigenų testas gali būti atliekamas ne vėliau kaip per penkias paras nuo simptomų pradžios. Sąlytį su patvirtintu ar įtariamu koronaviruso atveju turėjusiems asmenims – ne vėliau kaip per 7 paras po turėto kontakto. Antigenų tyrimas atliekamas paėmus nosiaryklės mėginį. Atsakymas gaunamas vos per 15-20 min.

Greitąjį COVID-19 antigeno testą rekomenduojama atlikti:

  • Žmonėms, kuriems po saviizoliacijos norisi įsitikinti ar jau gali grįžti į darbą.
  • Esant netipiniams COVID – 19 simptomams (pvz. temperatūra nekyla aukščiau kaip 37,3 ir pan.).
  • Gydytojo paskyrimu.
  • Nejaučiant simptomų, bet įtariant, kad galėjo turėti kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga.

Ką svarbu žinoti apie greituosius COVID-19 antigeno testus:

  • Greitasis COVID-19 antigenų testas skirtas tik profesionaliam naudojimui.
  • Antigenų greitieji testai, tai ne tie patys testai, kurie yra atliekami mobiliuose punktuose.
  • Greitieji COVID-19 antigeno testai nėra tinkami prieš stacionarinį gydymą, prieš reabilitacines procedūras, prieš stacionarinį artimo asmens slaugymą, keliaujant į užsienio šalis, bei kitais atvejais, kai teisės aktais yra apibrėžta, kad pacientui būtina atlikti PGR testą.